Moje najlepsze warsztaty

garnek, przepisy bhp

W współczesnych czasach obowiązkowe szkolenie bhp oznacza męczenie się z monotonnym i bezbarwnym dialogiem instruktora, który cytat z książki upycha co drugie zdanie. Zapoczątkowanie nowej pracy kojarzy mi się z lataniem, organizowaniem dodatkowych dokumentów, w zasadzie gratisowym okresem testowym, badaniami lekarskimi, szkoleniami bhp i stanowiskowymi. Przy sposobności zmiany miejsca zatrudnienia, gdy zostałem uświadomiony, że moje badania i szkolenia są nieaktualne i nic nie zmienił fakt, że robione były miesiąc temu, wyczerpany poszedłem na kursy bhp i haccp z nastawieniem, następne pół dnia spędzę przysypiając na krześle.
Po wstąpieniu na salę konferencyjną przywitał nas energiczny radosny chłopak Sebastian. Nie przypominał innych instruktorów z jakimi miałem wcześniejsze spotkania (najczęściejstarsza osoba z łysinką z kodeksem pracy w łapie). Endriu (sam kazał tak do siebie mówić) zaprezentował nam prawa jakie ma pracownik, co nam się należy i za co możemy domagać się odszkodowania. Gibko przekroczył do tematu niebezpieczeństw i zagrożeń, z jakimi możemy się spotkać w w miejscu pracy, a potem opowiedział jak zdołamy się ustrzec przed wypadkami i dał nam arkusze z instrukcjami dotyczącymi haccp. Pożegnał nas zdaniem, które niesłychanie miło docierało z jego ust: mam nadzieję że nie spotkamy się tutaj w najbliższym czasie. I to tyle, KONIEC. Niecałe pół godziny trwało spotkanie, po ogólnym przeglądzie uczestników szkolenia okazało się, że nie tylko ja byłem mocno zaskoczony, że pierwsze szkolenie bhp może trwać tylko chwilę. Teraz pozostaje tylko przyłożyć się do pracy z nadzieją, że z Bartkiem zobaczę się dopiero na okresowych szkoleniach.
Zdaję sobie sprawę, że każdy w nowej pracy musi przez to przejść, ale nie oszukujmy się… Jest to bardzo ważne. Bezpieczeństwa i higieny pracy należy respektować nie ze względu na prawo, ale przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, abyśmy byli bezpieczni i żeby nie zdarzył nam się żaden wypadek. A jak wiadomo, w pracy spędzamy 1/3 życia, więc cwarto zadbać o swoje zdrowie.
http://www.behapowcy.eu